Biuletyn Informacji Publicznej
Ładuję
     
Statystyka
Ilość odwiedzin: 5803511
Aktualizacja: 29-10-2020
II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka

II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka zaliczane jest do jednych z najstarszych szkół w Polsce.

W 1532 r. elbląska Rada Miasta podjęła decyzję o powołaniu gimnazjum w odkupionym od gdańskiego klasztoru Brygidek domu zakonnym. W 1882 r. Gimnazjum Elbląskie przeniesiono do nowego gmachu przy dzisiejszej ul. Królewieckiej 42, gdzie funkcjonowało do 1945 r. Po wojnie, 2 października 1945r. powstało tu II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka. Była to pierwsza szkoła ogólnokształcąca w wyzwolonym Elblągu!

Każdego roku w naszej szkole uczy się blisko 1000 uczniów.

W ramach podnoszenia jakości pracy szkoły i umożliwienia uczniom rozwijania ich pasji i zainteresowań, zapewniamy współpracę z uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Gdańskim, Politechniką Gdańską, Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu, Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy, Wyższą Szkołą Pedagogiczną TWP w Warszawie.

Nasza placówka posiada certyfikaty: Szkoły Odkrywców Talentów, Szkoły Przyjaznej Środowisku. Jesteśmy Szkołą Sukcesu według Edukacyjnej Wartości Dodanej.

Data publikacji: 26-06-2020
Data modyfikacji: 26-06-2020
Ilość wyświetleń: 259
Historia zmian
Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ