Biuletyn Informacji Publicznej
Ładuję
     
Statystyka
Ilość odwiedzin: 6306709
Aktualizacja: 31-05-2021
Szkoła Podstawowa nr 9
grafika

    

            Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Józefa Piłsudskiego w Elblągu funkcjonuje od 1982 roku.

Jest szkołą środowiskową. Integruje społeczność szkolną ze środowiskiem lokalnym, tworząc ciekawą ofertę edukacyjną w oparciu o rozpoznane potrzeby i oczekiwania środowiska.

Nauczyciele stosują nowoczesne metody pracy. Do prowadzenia zajęć wykorzystują tablicę interaktywną, pracują w szkolnym centrum multimedialnym i w „zielonej klasie”. W szkole działa wiele kół przedmiotowych, artystycznych i sportowych, dzięki którym uczniowie mogą poszerzać wiedzę przedmiotową i rozwijać swoje zainteresowania.

            „Dziewiątka” jest jedyną szkołą w mieście, która posiada klasy sportowe o profilu piłki ręcznej. Pod okiem doświadczonych trenerów uczniowie zdobywają najwyższe laury sportowe. Co roku w okresie letnim organizowane są obozy sportowo – rekreacyjne.

            Dużą wagę przywiązuje się do nauki języków obcych i edukacji proeuropejskiej. Od kilku lat szkoła uczestniczy w międzynarodowych projektach „Comenius” i „e-Twinning”, które dają uczniom możliwość poznania krajów europejskich i praktycznego stosowania języka obcego.

            Szkoła nie boi się wyzwań i chętnie zabiega o uzyskiwanie  certyfikatów jakości. Posiada już tytuły „Szkoła z klasą”, „ Uczniowie z klasą” i „Nauczyciele z klasą”, Krajowy Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie” Certyfikat Kuratora Warmińsko-Mazurskiego „Szkoła Promująca Zdrowie”, certyfikat „Szkoła Przyjazna Sześciolatkom”, a także certyfikat przynależności do elitarnego grona 50 najlepszych szkół w Polsce biorących udział w Matematycznych Mistrzostwach Polski.

            Podejmuje się wiele działań w celu zapewnienia uczniom szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Szkoła jest monitorowana systemem kamer wewnętrznych i zewnętrznych. Wszystkie szkolne komputery posiadają oprogramowanie zabezpieczające przed dostępem do niepożądanych stron w Internecie. Jesteśmy jedną z nielicznych szkół, w której uczniowie  objęci są stałą opieką stomatologa i pielęgniarki.

Realizuje się liczne programy wychowawczo – profilaktyczne. Prowadzi się zajęcia z zakresu socjoterapii. Uczeń i jego rodzice mogą liczyć na  wsparcie pedagoga, psychologa, logopedy i rzecznika praw ucznia. Mogą także otrzymać fachową pomoc  w ramach „Szkolnej Sieci Pomocy”.

 

 

Data publikacji: 31-01-2014
Data modyfikacji: 31-01-2014
Ilość wyświetleń: 27229
Historia zmian
Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ