Biuletyn Informacji Publicznej
Ładuję
     
Statystyka
Ilość odwiedzin: 6306612
Aktualizacja: 31-05-2021
Szkoła Podstawowa nr 18
grafika

Z kart historii Szkoły Podstawowej Nr 18 w Elblągu:
Szkoła Podstawowa nr 18 rozpoczęła swoją działalność 1 września 1960r. Wtedy to 620 uczniów rozpoczęło naukę w 18 oddziałach i pod kierunkiem 19 nauczycieli. Jednak przez pierwsze półrocze uczniowie realizowali obowiązek szkolny w budynkach SP nr 2 i SP nr 5 (kończono bowiem budowę szkoły).
Na początku budżet szkoły był bardzo skromny. Brakowało pomocy naukowych, wyposażenie szkoły było dość ubogie. Pomoce szkolne były wtedy bardzo proste- wykonane przez nauczycieli, uczniów i rodziców.
Już w początkowych latach funkcjonowania szkoły praca nauczycieli SP 18 była oceniana bardzo wysoko.
Uczniowie odnosili wiele sukcesów naukowych (między innymi byli organizatorami sesji popularnonaukowych dla uczniów elbląskich szkół), mogli też pochwalić się licznymi zwycięstwami sportowymi (...) relacja Pana Zbigniewa Grabowskiego- pierwszego dyrektora  szkoły


Szkoła Podstawowa Nr 18 w Elblągu

 

MISJA SZKOŁY:
"SEMPER IN ALTUM"- "ZAWSZE WZWYŻ"NACZELNY CEL WYCHOWANIA
Wykreowanie takiego wzoru osobowości ucznia, który będzie miał wykształcone te właściwości i dyspozycje, które: składają się na kulturę ogólną; pozwalają zrozumieć otaczający go świat i znaleźć w nim swoje własne, dobre miejsce; pomagają w rozpoznawaniu świata wartości; pomagają budować własnyLOGO SZKOŁY, trwały światopogląd, u podstaw którego leży wolność osoby ludzkiej; dają poczucie więzi z tradycją i historią własnego narodu.
LOGO SZKOŁY
Słoneczny kształt logo oznacza, że nasza szkoła jest radosna i otwarta, jak Ci dla których szkoła jest. Uczniowie, nauczyciele i rodzice pamiętają, że naszym mottem jest SEMPER IN ALTUM "Zawsze wzwyż".  Żółte gwiazdki na nieboskłonie to symbol realizacji programów, kształcących naszych uczniów na człowieka utożsamiającego się z rodzinnym miastem, Polską i Europą. Słoneczniki na zielonym tle to znak, że sprawy ekologii, troski o naszą Ziemię, ochrony świata przyrody, są nam bardzo bliskie. Autor logo - Dorota Życzkowska

Data publikacji: 11-09-2019
Data modyfikacji: 11-09-2019
Ilość wyświetleń: 27003
Historia zmian
Pdf
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ